Zümrüdü Cinsellik Atölyeleri 13 Ocak'ta Başlıyor!

img

Zümrüdü Cinsellik atölyeleri 13 Ocak 2020 günü yeniden başlıyor!

“Kendimi tanımak, farkında olmak, cinselliğimi, yönelimimi, bedenimi keşfetmek, var oluşumu yaşamak, dayatılan heteronormativiteyi fark etmek ve değiştirmek, başka türlü yaşamak, benden alınan gücümü geri almak istiyorum” diyerek başladığımız, bunu bizim gibi dert eden kadınlarla bir araya gelerek, birlikte sorgulayarak, birlikte değiştirerek, birlikte eyleyerek, birlikte eğlenerek, yol alarak güçlendiğimiz ve çeşitlendiğimiz atölyelere bu yıl yeniden başlıyoruz.

Bu yıl da bir araya gelerek forumlar, atölyeler, antrenmanlar yaparak, beraber film izleyip okumalar yaparak kendimizi ve birbirimizi duyabileceğimiz, ortaklıklarımızı ve çeşitliliklerimizi görebileceğimiz, dayanışmamızı örebileceğimiz buluşmalarda gelin hep beraber olalım! Günlük yaşamımızdaki sorunları, kendimizi var etmemizin önündeki engelleri, nasıl bir yaşam istediğimizi daha çok ve yüksek sesle konuşalım. Hayallerimizi, umutlarımızı, dayanışma pratiklerimizi, dışlanma ve güçlenme deneyimlerimizi paylaşalım. Birlikte yeni stratejiler, çözümler bulalım, yeni yollar açalım kendimize. Sözlerimizi topluma da ulaştırabilelim istiyoruz.

Atölye/Antrenman/Forum Konuları:

  • Şiddetsiz İletişime Giriş

  • Feminist Savunma Sanatları ile tanışma (bu çalışma 25, 26, 27 Ocak 2020 tarihlerinde 3 gün olarak yapılacaktır) 

  • Beden ve Cinsellik: Cinsellik ve Beden Olumlama Atölyeleri

  • Kimliğimizi kabul etmenin önündeki engeller / Kimliğimizi kabul etmenin, varoluşumuzu yaşamanın verdiği haz, mutluluk

  • Aşklarımız, Çok aşklılık, Çok eşlilik, Tek eşlilik

  • Açılma/Açıl(a)mama Deneyimleri

  • Lezbiyen, Biseksüel Cinsel sağlığı, Sağlık hizmetlerine erişim

  • LGBTİ+ hakları ve adalete erişim.

  • LGBTİ+sosyal alanlarına erişim

  • Toplumsal hareketler ve örgütlenme alanlarından deneyimler

Çalışmalar, lezbiyen, biseksüel, aseksüel, heteroseksüel, trans ve cis kadınların, artı kimliklerin katılımına açıktır.

Çalışmaların kolaylaştırıcılığını Naciye ve Hatice Amazon yapacaktır. Feminist ve LGBTİ+ hareketinin örgütlülüğünden alınan bilgi ve deneyimle çalışmaları, interaktif ve birlikte öğrenme yöntemiyle, feminist ilkelerle yürütülecektir. 

Buluşmalarımızda daha önceden belirlemiş olduğumuz konular, grubun dinamiğine ve ihtiyacına göre işlenecektir.

Çalışmalara 13 Ocak 2020 pazartesi günü 18:30'da başlayacağız ve 2 haftada bir pazartesileri buluşarak, isteyenlerle 8 Mart’a beraber katılarak, Onur Haftası’na doğru yol alacağız. 

Katılım için atolye@spod.org.tr e-posta adresine, e-posta başlığına “Zümrüt” yazarak başvurabilir ve detaylı içeriğe erişebilirsiniz. Katılım başvuru önceliğine dayalı olacak olup, çalışmalar sınırlı sayıda katılımcıya açık olacaktır.