Zümrüdü Cinsellik Atölyesi Devam Ediyor!

img

“Kendimi tanımak, farkında olmak, cinselliğimi, yönelimimi, bedenimi keşfetmek, var oluşumu yaşamak, dayatılan heteronormativiteyi fark etmek ve değiştirmek, başka türlü yaşamak, benden alınan gücümü geri almak istiyorum” diyoruz ve bunu bizim gibi dert eden kadınlarla bir araya gelerek, birlikte sorgulayarak, birlikte değiştirerek, birlikte eyleyerek, birlikte eğlenerek yapmak istiyoruz. 

Lezbiyen, biseksüel, aseksüel, heteroseksüel, trans ve cis kadınlar olarak, günlük yaşamımızdaki sorunları, kendimizi var etmemizin önündeki engelleri, nasıl bir yaşam istediğimizi daha çok ve yüksek sesle konuşalım. Hayallerimizi, umutlarımızı, dayanışma pratiklerimizi, dışlanma ve güçlenme deneyimlerimizi paylaşalım. Birlikte yeni stratejiler, çözümler bulalım, yeni yollar açalım kendimize. Sözlerimizi topluma da ulaştırabilelim istiyoruz.

Atölye/Antrenman/Forum Konuları:

  • İletişim, Şiddetsiz İletişim, Feminist Yöntemler, Feminist İlkeler,
  • Beden, Cinsellik,
  • Cinsel Yönelimler, Kimlikler, Queer Politika,
  • Kimliğimizi Kabul Etmenin Önündeki Engeller / Kimliğimizi Kabul Etmenin, Varoluşumu Yaşamanın Vereceği Haz, Mutluluk,
  • Açılma/Açıl(a)mama Deneyimleri,
  • Lezbiyen, Biseksüel Cinsel Sağlığı, Sağlık Hizmetlerine Erişim,
  • LGBTİ+ Sosyal Alanlarına Erişim,
  • Toplumsal Hareketler ve Örgütlenme Alanlarında Deneyimler

Çalışmalar, lezbiyen, biseksüel, aseksüel, heteroseksüel, trans ve cis kadınların katılımına açıktır.

Çalışmalar, atölye/antrenman/forum şeklinde gerçekleşecektir. Her atölye/antrenman/forumun kolaylaştırıcılığını İlke Acar ve Hatice Amazon yapacaktır. Feminist ve LGBTİ+ hareketinin örgütlülüğünden alınan bilgi ve deneyimle çalışmaları, interaktif ve birlikte öğrenme yöntemiyle, feminist ilkelerle yürütülecektir.

Buluşmalarımızda daha önceden belirlemiş olduğumuz konuları, grubun dinamiğine ve ihtiyacına göre işlenecektir.

Katılım için atolye@spod.org.tr e-posta adresine, e-posta başlığına “Zümrüt” yazarak başvurabilir ve detaylı içeriğe erişebilirsiniz. Katılım başvuru önceliğine dayalı olacak olup, çalışmalar sınırlı sayıda katılımcıya açık olacaktır.


Kaynaklar