Ruh Sağlığı Çalıştayı için Başvurular Açıldı

img

Sosyal Politika, Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Çalışmaları Derneği (SPoD), Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) işbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara ve öğrencilere yönelik "Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ile İlgili Başvuruların Ele Alınması" başlıklı ruh sağlığı çalıştayını bu sene dördüncü defa düzenliyoruz.

İki bölümden oluşacak ve 20-21 Nisan tarihinde Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Abidin Dino Salonu, 25-26 Mayıs tarihinde Cezayir Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek çalışmaya 30-35 kişi arasında katılımcı alınacaktır. Katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir. Katılım Belgesi için her iki hafta sonuna katılım şarttır.

Konuşmacılar

Uzm. Dr. Seven Kaptan, Doç. Dr. Koray Başar, Prof. Dr. Şahika Yüksel, Uzm. Psk. Özge Güdül, Av. Hatice Demir, Uzm. Psk. Nergiz Özdemir Eke, Uzm. Psk. İbrahim Eke, Uzm. Dr. Banu Aslantaş Ertekin, Klinik Psk. Zeynep Tüzün, Uzm. Dr. Zerrin Oğlağu, Uzm. Dr. Ender Cesur, Mustafa Sarıyılmaz, Uzm. Psk. Görkem Aypar

Çalıştaylara kimler katılabilecek?

Psikiyatri uzmanları, psikiyatri asistanları, psikologlar, klinik psikoloji öğrencileri, çocuk psikiyatristleri, pedagoglar, PDR uzmanları, sosyal hizmet uzmanları katılım için başvurabilirler.

Katılım Şartları

Programa katılım ücreti 30 saat için toplam 1200 TL, öğrenciler için 800 TL’dir. Ödemelerle ilgili ayrıntılı bilgi katılımcı listesi açıklandıktan sonra katılımcılarla paylaşılacaktır. Öğrenciler için burs başvurusu kabul edilmektedir. Çalıştaylardan elde edilen gelir, SPoD Danışmanlık Ağı çalışmalarının devamlılığı için kullanılacaktır.

SPoD Ruh Sağlığı Uzmanları Ağı

Çalıştayın tümüne katılan ve klinik deneyimi olan ruh sağlığı uzmanları dilerlerse SPoD Danışmanlık Ağı'na katılıp SPoD'un yönlendirdiği LGBTİ+’lara danışmanlık yaparak yine SPoD'un düzenleyeceği süpervizyon çalışmalarına katılabilirler.

Başvuru için: CV ve kısa bir niyet mektubu yeterlidir.  

Son başvuru tarihi 3 Nisan 2019 Çarşamba günüdür. Katılımcı listesi, takip eden hafta içinde açıklanacaktır. 

Başvuru ve sorularınız için konu başlığı 'Çalıştay' olacak şekilde info@spod.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Ek Görseller