SPoD 2018 Aktivizm Okulu - II Başvuruları

img

Kurulduğu günden itibaren SPoD'un çevresi genişliyor. SPoD'un düzenlediği etkinlik ve kampanyalarda doğrudan yer alanlar kadar, "SPoD'un çalışmalarına biz de katkı sağlamak istiyoruz. Neler yapabiliriz?" diyenlerin de sayısı artıyor.

2018 yılında dördüncüsü düzenlenecek olan ‘LGBTİ+ Hareketi ve Aktivizmi Programı’nın amacı, genel olarak LGBTİ hareketi içerisinde, özel olarak da SPoD'da etkin olmak isteyen fakat nereden ve nasıl başlayabileceğini bulamamış kişilere destek sağlamaktır.

Bu grubun, Haziran 2018'de 3 tam gün ve Temmuz 2018'de 1 gün olmak üzere toplam 4 atölye gününe katılması planlanmaktadır. Atölye günleri, katılımcıların LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi alanlarında bilgi edinmelerini hedeflemektedir.

Program katılımcılarının, bu iki buluşmanın arasındaki 2 aylık dönemde, kendi geliştirdikleri ve SPoD içerisinde yer alan etkinliklerde aktif olmaları öngörülüyor. Böylece alandaki ilk çalışmalarını, düzenli olarak destek alabildikleri bir program çerçevesinde uygulayabilecekler.

Tasarlanmış olan bu programın LGBTİ+ hakları savunuculuğu alanına katkı sağlayacağını düşünerek heyecanlanıyoruz. Umarız hem sizin hem de SPoD'un bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayan ortak bir noktada buluşabiliriz.   

Başvuru formu için tıklayın.

Kimler Başvurabilir?

Program, LGBTİ+ hareketi ve aktivizmi konusunda bilgi edinmek, SPoD içerisinde etkin olmak ve LGBTİ+ hakları savunuculuğu yapmak isteyenlere açıktır. Katılımcıların yol ve konaklama giderleri karşılanamayacaktır.

Katılım Önkoşulu

Program, bütünlüklü bir öğrenim kurgusu olarak tasarlandı. Dolayısıyla başvuru için en önemli önkoşul, programın tüm aşamalarına (atölye günlerine ve buluşmalara) tam katılımın sağlanmasıdır. Eğitim 8-9-10 Haziran 2018 tarihlerinde 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Yer

Program kapsamındaki eğitimlerin adres bilgisi katılımcılara e-posta yolu ile iletilecektir.

Yaş

18 yaşından büyük olan herkes başvurabilir.

Önemli Tarihler

  • 29 Mayıs - 6 Haziran Başvuruların Kabul Edilmesi
  • 7 Haziran Başvurusu Olumlu Olanlara Geri Dönüş
  • 8-9-10 Haziran Aktivizm Okulu Programı
  • 28 Temmuz Aktivizm Okulu Takip Toplantısı