SPoD Şugariyet Ödülleri 2020 Jürileri Açıklandı!

img

Defne Güzel

 

Defne Güzel beş yılı aşkın süredir Bursa'da faaliyet gösteren Özgür Renkler LGBTİ+ Derneği bünyesinde cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılıkla mücadele etmek için çalışmalar yürütüyor. Defne, LGBTİ+ çalışmalarının yanı sıra HIV ile yaşayanlar için akran danışmanlığı veriyor ve HIV ile yaşayanların merkeze alındığı politikaların üretimi için çalışmalar yürütüyor. Kendisini HIV aktivisti olarak tanımlayan Defne'nin HIV alanında kaleme aldığı bir çok yazısı bulunuyor.

 

Kültigin Kağan Akbulut

 

Kültigin Kağan Akbulut bağımsız sanat yazarı olarak Gazete Duvar, Sanat Dünyamız gibi yayınlara katkı koyuyor. Sansür ve ifade özgürlüğünü ele alan Susma Platformu'nda editör olarak çalışıyor. Haftalık Kültür Sanat Gazetesi Argonotlar'ın kurucusu. 

 

Madır Öktiş

 

LGBTİ+ aktivisti, ana cengaver, cinsiyet sabotörü, güllümsever. Kuir performans geceleri etkinlik serisi Dudakların Cengi’nin yaratıcısı.

 

Necib Varan

 

SPoD YK ve HEVİ LGBTİ+ Sağlık Komisyonu üyesi. Adige, musikişinas, münakkaş, şiir sever, ud çalar, keyfi olursa tarot bakar. Çocukken manav olmak isterdi. Ruh sağlığı uzmanı oldu. 

 

Sevcan Tiftik

 

Sevcan Tiftik Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği’nden mezun oldu. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü’nden “Karşılaştırmalı Queer Okumalar: Kulin, Mungan ve Toptaş Metinlerinde Queer Potansiyeller” teziyle yüksek lisans derecesini aldı. Şu an Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Genel Sosyoloji ve Metodoloji doktora programına devam ediyor. Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışan Tiftik, aynı zamanda SPoD’un gönüllü Akademik Çalışmalar Birimi sorumlusudur. KaosQueer+ ve Feminist Tahayyül dergilerinin yayın kurulunda ve Kadın Yazısı festival ekibinde yer almaktadır. 


 

Şugariyet Ödülleri 2020, FNF Türkiye Temsilciliği’nin desteğiyle gerçekleştirilmektedir.