HaberlerSPoD Şugariyet Ödülleri 2020 Kategorileri Açıklandı!

Geçtiğimiz yıl, derneğimizin kuruluşunun 8. yılında şaşalı bir tören ile gerçekleştirdiğimiz, hareketimizdeki emekleri ve motivasyonları görünür kılmak ve kutlamak amacıyla yola çıktığımız LGBTİ+ Hareketi Şugariyet Ödülleri 2 yaşında!

İncele
27 Eylül Pazar Günü Mesafesiz Sohbetler'de Buluşuyoruz!

Mesafesiz Sohbetler'de bu hafta esnekliğimizi konuşuyoruz. 27 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan sohbete 26 Eylül, 21:00'e kadar kayıt olabilirsiniz.

İncele
SPoD, ELLE Türkiye Eylül sayısında İstanbul Sözleşmesi’ni anlatıyor!

Hukuk Ekibi Sorumlumuz Güley Bor, ELLE Türkiye'nin Eylül 2020 sayısında İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarını ve İstanbul Sözleşmesi’nin LGBTİ+’lara sağladığı korumaları değerlendirdik.

İncele
TRANSİST’in Derneğimizden Talep Ettiği “kurumsal özür”e İlişkin Açıklamamızdır

TRANSİST’in derneğimizden talep ettiği “kurumsal özür”e ilişkin açıklamamızdır.

İncele
SPoD LGBTİ+ Hakları için Stratejik Davalama Raporu ve Avukatlar İçin Kontrol Listesi yayında!

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı tarafından hazırlanan, “Türkiye’de LGBTİ+ Hakları için Stratejik Davalama: Deneyimler, İçgörüler, Sonraki Adımlar” raporu ile “LGBTİ+ Hakları Alanında Çalışan Avukatlar için Kontrol Listesi” yayımlandı!

İncele
Danışma Hattı Eylül 2020 Programındaki Değişiklik Hakkında

LGBTİ+ Danışma Hattımız, Eylül 2020 boyunca Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri açık olacaktır. Belirtilen günlerde bize hem 0850 888 5428 numaralı telefondan hem de danisma@spod.org.tr adresinden ulaşabileceksiniz.

İncele
23 Ağustos Pazar Günü Mesafesiz Sohbetler'de Buluşuyoruz!

Mesafesiz Sohbetler'de bu "Anlatmak" üzerine konuşuyoruz. Anlatmanın 1001 çeşit yolu var, peki biz içimizdeki duyguları, düşüncelerimizi nasıl açığa çıkarıyoruz? Anlatmak için hangi yöntemlere başvuruyoruz?

İncele
Birleşmiş Milletler’e LGBTİ+'ların Hak İhlallerine İlişkin Mektup

Aralarında derneğimizin de yer aldığı İnsan Hakları Savunucuları Dayanışma Ağı bileşenleri, Birleşmiş Milletler (BM) yetkililerine bir mektup göndererek, son dönemde Türkiye’de LGBTİ+ haklarına yönelik artan tehdit ve uygulamalara dikkat çekti. Mektu ...

İncele
Danışma Hattı’ndan duyuru: 10 Ağustos’ta görüşürüz!

LGBTİ+ Danışma Hattımız, 30 Temmuz’dan 7 Ağustos’a kadar kapalı olacaktır. 10 Ağustos’tan itibaren hafta içi 12.00 - 18.00 arasında bize yeniden ulaşabileceksiniz.

İncele
Pazar Sohbetleri 4 Yaşında!

3 Temmuz 2016 tarihinden bu yana deneyim paylaşımı için güvenli alanlar oluşturmak, hayatımıza dokunan konuları işlemek ve bir arada yaşamak için hep buradayız.

İncele