Haberler25 Ekim Pazar Günü Mesafesiz Sohbetler'de Buluşuyoruz!

Mesafesiz sohbetlerde bu hafta mevsim geçişlerini konuşuyoruz! Mevsimler ve geçişler bizi nasıl etkiliyor, bize neler hissettiriyor? Bu geçişlerden neler bekliyoruz, neler umuyoruz? Mevsimler gibi akışmaya bekliyoruz! 25 Ekim Pazar günü gerçekleşecek ...

İncele
SPoD Şugariyet Ödülleri 2020 Jürileri Açıklandı!

Mücadelesi ve temsil ettikleri ile LGBTİ+ hareketinin alanını genişleten, yeni ufuklar açarak harekete cesaret ve güç veren isimlerden oluşturduğumuz jürimizle tanışalım!

İncele
SPoD Şugariyet Ödülleri 2020 Aday Önerilerinizi Bekliyor!

SPoD olarak bir aradalığımızı ve gücümüzü pekiştirmek için düzenlediğimiz Şugariyet Ödülleri’ni bu yıl pandemi koşullarından dolayı fiziksel olarak gerçekleştiremiyoruz. Fakat online bir etkinlikle ödül töreni coşkusunu sizlere ulaştırmak için çalışm ...

İncele
9. Avukat Eğitimi İçin Başvurular Açıldı!

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) olarak, ilkini 2012 yılında düzenlemiş olduğumuz LGBTİ+ Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat ve İçtihatlar başlıklı 9. Avukat Eğitimi’ni online olarak Kasım son ...

İncele
SPoD Şugariyet Ödülleri 2020 Kategorileri Açıklandı!

Geçtiğimiz yıl, derneğimizin kuruluşunun 8. yılında şaşalı bir tören ile gerçekleştirdiğimiz, hareketimizdeki emekleri ve motivasyonları görünür kılmak ve kutlamak amacıyla yola çıktığımız LGBTİ+ Hareketi Şugariyet Ödülleri 2 yaşında!

İncele
SPoD, ELLE Türkiye Eylül sayısında İstanbul Sözleşmesi’ni anlatıyor!

Hukuk Ekibi Sorumlumuz Güley Bor, ELLE Türkiye'nin Eylül 2020 sayısında İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarını ve İstanbul Sözleşmesi’nin LGBTİ+’lara sağladığı korumaları değerlendirdik.

İncele
TRANSİST’in Derneğimizden Talep Ettiği “kurumsal özür”e İlişkin Açıklamamızdır

TRANSİST’in derneğimizden talep ettiği “kurumsal özür”e ilişkin açıklamamızdır.

İncele
SPoD LGBTİ+ Hakları için Stratejik Davalama Raporu ve Avukatlar İçin Kontrol Listesi yayında!

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı tarafından hazırlanan, “Türkiye’de LGBTİ+ Hakları için Stratejik Davalama: Deneyimler, İçgörüler, Sonraki Adımlar” raporu ile “LGBTİ+ Hakları Alanında Çalışan Avukatlar için Kontrol Listesi” yayımlandı!

İncele
Danışma Hattı Eylül 2020 Programındaki Değişiklik Hakkında

LGBTİ+ Danışma Hattımız, Eylül 2020 boyunca Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri açık olacaktır. Belirtilen günlerde bize hem 0850 888 5428 numaralı telefondan hem de danisma@spod.org.tr adresinden ulaşabileceksiniz.

İncele
23 Ağustos Pazar Günü Mesafesiz Sohbetler'de Buluşuyoruz!

Mesafesiz Sohbetler'de bu "Anlatmak" üzerine konuşuyoruz. Anlatmanın 1001 çeşit yolu var, peki biz içimizdeki duyguları, düşüncelerimizi nasıl açığa çıkarıyoruz? Anlatmak için hangi yöntemlere başvuruyoruz?

İncele