Denetim Kurulu 

Sevde Avcı

Denetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2016 yılında mezun oldu. Eğitimi süresince insan hakları, Avrupa Birliği hukuku ve mülteci hukuku konularında çeşitli programlara ve çalışmalara dahil oldu. Avukatlık stajını bir hukuk bürosunun danışmanlık departmanında tamamlamıştır ve İstanbul Barosu'na kayıtlıdır. Ekim 2017 itibariyle SPoD’da Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.


Yunus Kara

Denetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde, Ön Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nde tamamladı. 2014-2015 yıllarında Kaos GL Derneği’nde hem stajyer Sosyal Hizmet Uzmanı hem de gönüllü olarak birçok etkinlik ve projede yer aldı. 2015-2017 yıllarında özel eğitime gereksinimi olan hafif-orta-ağır zihinsel engelli, Down Sendromlu ve otizmli çocuk ve gençlerle çalıştı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Yüksek Lisans eğitimine halen devam etmekte olup Altınbaş Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Ayrımcılık, insan hakları, sosyal içerme, çatışma, çatışma yönetimi, müzakere ve arabuluculuk alanlarında eğitim veren Yunus Kara, LGBTİ’ler, sığınmacı, göçmen, mülteciler ve farklı dezavantajlı gruplarla sivil toplum düzeyinde çalışmalarını sürdürmektedir.


Evra Çetin

Denetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans, İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans ve Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Doktora programlarından mezun oldu. Akademik çalışmalarına Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku kürsüsünde devam etmektedir. Farklı dönemlerde gönüllü olarak farklı sivil toplum örgütlerinde çalıştı. Ekim 2017 - Mart 2018 tarihleri arasında derneğin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Şu anda SPoD Denetim Kurulu üyesi ve Akademi Alan Koordinatörüdür.