Yönetim KuruluMüge Akbasan

Yönetim Kurulu Başkanı

muge@spod.org.tr


İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans, yine aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı, yüksek lisans bitirme projesini LGBTİ+’ların örgütlenme hakları üzerine yazdı. Üniversiteden sonra çeşitli alternatif medya ajanslarında hak odaklı habercilik üzerine editörlük ve muhabirlik yaptı. Hala gönüllü olarak haber yapmaya devam etmektedir. Profesyonel olarak dijital bir reklam ajansında Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mart 2017’de SPoD’un Aktivizm Programı’na katılarak dernek ile birebir ilişkilenme yaşadı. Ekim 2017 - Mart 2018 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Derneğin gönüllü olarak İletişim Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Mart 2018 itibariyle derneğin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.


Cihan Hüroğlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

cihan@spod.org.tr

 


Marsel Tuğkan Gündoğdu

Yönetim Kurulu Saymanı

tugkan@spod.org.tr


1994 Mersin doğumlu, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı, iki yıl bu bölümde okuduktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yaptı ve şu an bu bölümde son sınıf öğrencisidir. 2012 yılından itibaren sivil toplum kuruluşlarında başta LGBTİ+ ve mülteci hakları olmak üzere bir çok alanda gönüllü çalışmalar yürüttü. 2013 yılından beri Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi üyesi ve gönüllüsü. Uluslararası Af Örgütü’nde beş ay acil eylem koordinatörlüğü ve bir buçuk yıl İstanbul aktivist grup koordinatörlüğü görevini yürüttü. Aynı zamanda derneğin The Action Lab 2017 katılımcılığını üstlenmiştir. Research Turkey’de ve Anatolian Lit. Telif Hakları ajansında stajyer olarak çalıştı. Mersin merkezli bir yerel gazete olan Güney Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve Kaos GL ve Yeşil Gazete’de muhabirlik yaptı. Kaos GL’nin “LGBTİ+ Örgütleri İçin Fon Rehberi” projesinde proje koordinatörü olarak çalıştı. 2017 yılında Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nin (MiReKoç) düzenlediği yaz okulundan mezun oldu ve hala sivil toplumda özellikle LGBTİ+ mülteciler alanında çalışmalar yürütmektedir. Ekim 2017 - Mart 2018 tarihleri arasında SPoD'un Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmıştır.


Melike Arzu Şakiroğlu

Yönetim Kurulu Sekreteri

melike@spod.org.tr

1976 Erlangen doğumlu. İlk öğrenimi Almanya’da, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Şubat 2017'den bu yana SPoD içerisinde örgütlü olarak özelde trans hakları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında oluşturulan TranSPoD grubu ile, SPoD'un trans hakları alanında verdiği mücadeleyi daha da görünür kılmayı amaçlamaktadır ve kuruluşundan bu yana TranSPoD çalışma grubunun içerisinde yer almaktadır.


Cengiz Yıldırım

Yönetim Kurulu Üyesi

cengiz@spod.org.tr


Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimi devam etmektedir. 2014 yılından beri LGBTİ+ Kolektifi ile üniversitelerde LGBTİ+ çalışmaları yapmaktadır. Mart 2017'den bu yana SPoD Danışma Hattı gönüllüsü, şu anda ise SPoD Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaktadır.