Yönetim KuruluMüge Akbasan

Yönetim Kurulu Başkanı

muge@spod.org.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans, yine aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı, yüksek lisans bitirme projesini LGBTİ+’ların örgütlenme hakları üzerine yazdı. Üniversiteden sonra çeşitli alternatif medya ajanslarında hak odaklı habercilik üzerine editörlük ve muhabirlik yaptı. Hala gönüllü olarak haber yapmaya devam etmektedir. Profesyonel olarak dijital bir reklam ajansında Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mart 2017’de SPoD’un Aktivizm Programı’na katılarak dernek ile birebir ilişkilenme yaşadı. Ekim 2017 - Mart 2018 tarihlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Derneğin gönüllü olarak İletişim Koordinatörlüğünü yürütmektedir. Mart 2018 itibariyle derneğin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

 

Osman Cihan Hüroğlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

cihan@spod.org.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü lisans ve Essex Üniversitesi İnsan Hakları Teori ve Pratiği yüksek lisans bölümlerinden mezun oldu. 2001-2011 yıllları arasında Lambdaistanbul'da farklı çalışmalarda gönüllü olarak, 2011 yılından itibaren, 2011-2015 arasında YK üyesi olarak, kurucu üyesi olduğu SPoD LGBTİ derneğinde çeşitli çalışmalarda bulundu. 2007 yılından itibaren Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliğinde öncelikli olarak sendikal haklar ve sosyal politikalar üzerine proje koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. 2014 yılında kurulan Emek Çalışmaları Topluluğu üyesidir.  2018 Ağustos ayı itibariyle SPoD Yönetim Kurulu Üyeliği (Başkan Yardımcılığı) görevindedir. 

 

Marsel Tuğkan Gündoğdu

Yönetim Kurulu Saymanı

tugkan@spod.org.tr

1994 Mersin doğumlu, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı, iki yıl bu bölümde okuduktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yaptı ve Temmuz 2018 itibariyle buradan mezun olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Programı'ndan ve Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nin (MiReKoç) düzenlediği yaz okullarından mezun oldu ve hala sivil toplumda özellikle LGBTİ+ mülteciler alanında çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılından beri Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi üyesi ve gönüllüsüdür. Aynı kurumda beş ay acil eylem koordinatörlüğü ve bir buçuk yıl İstanbul aktivist grup koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. Şuanda Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.  Research Turkey’de ve Anatolian Lit. Telif Hakları ajansında stajyer olarak çalışmıştır. Kaos GL ve Yeşil Gazete’de muhabirlik yaptı. Kaos GL’nin “LGBTİ+ Örgütleri İçin Fon Rehberi” projesinde koordinatör olarak çalıştı. Bir önceki dönem denetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği'nde (SPoD) şuan yönetim kurulunda sayman olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Sınır Tanımayan Doktorlar'ın finanse ettiği ve Yurttaşlar Derneği çatısı altında hizmet veren NEFES: Kötü Muameleden Hayatta Kalan Göçmenlere Yönelik Rehabilitasyon Merkezi'nde Sosyal Çalışmacı olarak çalışmaktadır.

 

Melike Arzu Şakiroğlu

Yönetim Kurulu Sekreteri

melike@spod.org.tr

1976 Erlangen doğumlu. İlk öğrenimi Almanya’da, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Şubat 2017'den bu yana SPoD içerisinde örgütlü olarak özelde trans hakları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında oluşturulan TranSPoD grubu ile, SPoD'un trans hakları alanında verdiği mücadeleyi daha da görünür kılmayı amaçlamaktadır ve kuruluşundan bu yana TranSPoD çalışma grubunun içerisinde yer almaktadır.

 

Necib Varan

Yönetim Kurulu Üyesi

necibvaran@spod.org.tr