Anthony Hüseyin, Music to Connect kapsamında SPoD ile Buluşuyor!

Ödüllü Hollandalı-Türkiyeli müzisyen Anthony Hüseyin, 23 Kasım Perşembe akşamı 18.30’da SPoD Salon’da, bireysel ifade ve sanatsal özgürlük temalarına odaklanan sohbette bizlerle olacak.

Ayrıca Anthony Hüseyin, SPoD Salon’da gerçekleşecek olan sohbetten bir gün önce 22 Kasım Çarşamba akşamı, orkestrası ile birlikte Karga İstanbul sahnesinde müzikseverlerle buluşacak.

Konserler ve sohbetler, yeni bir kültür ve sosyal iletişim ağı projesi olarak geliştirilen “Music to Connect” kapsamında gerçekleşiyor. Türkiye’deki Hollanda Kültür Ataşeliği’nin desteğini de alan projenin ana platformu ise “music to connect” Facebook grubu. Gruba üye olan üniversite öğrencileri, konser girişinde öğrenci kimliklerini göstererek konseri ücretsiz izleyebilecekler. Gruba üye olmak için; https://www.facebook.com/groups/119504178715724/

Şarkıcı, besteci ve performans sanatçısı Anthony Hüseyin Türkiye’de doğdu ve büyüdü. Farklı tür ve disiplinlere duyduğu tutku sayesinde Rotterdam Konservatuarı Codarts’ta “vocal performans” alanında lisansüstü bir program takip etmek üzere Hollanda’ya yerleşti.

Anthony Hüseyin sosyal konulardaki aktivist tavrı, bireysel ve sanatsal özgürlük ihlallerine karşı eleştirel duruşu ile biliniyor. Yeni albümü “The Lucky One” ile “Grote Prijs van Rotterdam – Rotterdam Büyük Ödülü” isimli müzik yarışmasında “şarkıcı-besteci” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülen albüm Kasım ayında yayınlanacak. Anthony Hüseyin üretimlerinin ve performanslarının yanı sıra Codarts’ta “vokal koçluğu” da yapmaktadır.

Eskişehir ve Ankara konserlerinin ardından İstanbul’a gelecek olan Anthony Hüseyin, ayrıca üç şehirde de üniversitelerin müzik topluluklarının üyeleri ile bir araya gelecek. Karşılıklı etkileşim ortamı yaratması arzu edilen sohbetler bireysel ifade ve sanatsal özgürlük temalarına odaklanıyor.

Anthony Hüseyin’in Youtube kanalına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

youtube.com/user/mrhandelvoice/

Music to Connect Projesi Hakkında

“Music to Connect”, Türkiye’deki Hollanda Kültür Ataşeliği’nin desteği ile yeni bir sosyal iletişim ağı projesi olarak geliştirildi. Projede kentli gençliğin bireysel ifade ve sanatsal özgürlük yetilerinin geliştirilmesi önemli bir vizyon olarak değerlendiriliyor. Bu bağlamda etkili rol modeller ile genç izleyiciler arasındaki etkileşim ön plana çıkartılıyor. Gençlerin katılımına yönelik yeni platformların ve iletişim ağlarının geliştirilmesi ise yakın gelecekteki verimli işbirlikleri için karşılıklı anlayışın oluşmasındaki önemli bir unsur olarak düşünülüyor.

Hollanda’da yaşayan ve üreten Hollandalı Türk müzisyenler Anthony Hüseyin ve Burçak, bu yılın Ekim ve Kasım aylarında orkestraları ile birlikte ayrı ayrı Türkiye’ye davet edilecekler. İstanbul, Eskişehir ve Ankara’daki çeşitli mekanlarda verecekleri konserlerin yanı sıra “music to connect” Facebook grubu ile vücut bulan yeni sosyal iletişim ağının da öncüleri olacaklar. Her iki müzisyen de üç şehirde bazı üniversitelerin müzik topluluklarının üyeleri ile bir araya gelecekler. Ayrıca SPoD iş birliği ile İstanbul, Kaos GL ile Ankara ve MorEl LGBTİ ile Eskişehir’de yapılması planlanan kapalı sohbet toplantıları ile karşılıklı etkileşim ortamı yaratması arzu edilen sohbetler “bireysel ifade ve sanatsal özgürlük” temalarına odaklanacak. Müzisyenlerin sahne performansları toplantılara katılan gençler için kişisel gelişim ve topluluk önünde sunum örnekleri teşkil edecek.