2015 LGBTİ Yürüyüşü
2015 LGBTİ Yürüyüşü

Denetleme Kurulu

  • MARSEL TUĞKAN GÜNDOĞDU DENETİM KURULU BAŞKANI

    1994 Mersin doğumlu, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı, iki yıl bu bölümde okuduktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yaptı ve şuan bu bölümde son sınıf öğrencisidir. 2012 yılından itibaren birçok LGBTİ+ derneği ve topluluğunda gönüllülük yaptı. 2013 yılından beri Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi üyesi ve gönüllüsü. Uluslararası Af Örgütü’nde beş ay acil eylem koordinatörlüğü ve bir buçuk yıl İstanbul aktivist grup koordinatörlüğü görevini yürüttü. Şuan bu derneğin The Action Lab 2017 katılımcısıdır. Research Turkey’de ve Anatolian Lit. Telif Hakları ajansında stajyer olarak çalıştı. Mersin merkezli bir yerel gazete olan Güney Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve Kaos GL ve Yeşil Gazete’de muhabirlik yaptı. Kaos GL’nin “LGBTİ+ Örgütleri İçin Fon Rehberi” projesinde proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu sene Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Merkezi’nin (MiReKoç) düzenlediği yaz okulundan mezun oldu ve hala sivil toplumda özellikle LGBTİ+ mülteciler alanında gönüllülük yapmaktadır.

  • SEVDE AVCI DENETİM KURULU ÜYESİ

    İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2016 yılında mezun oldu. Eğitimi süresince insan hakları, Avrupa Birliği hukuku ve mülteci hukuku konularında çeşitli programlara ve çalışmalara dahil oldu. Avukatlık stajını bir hukuk bürosunun danışmanlık departmanında tamamlamıştır ve İstanbul Barosu'na kayıtlıdır. Ekim 2017 itibariyle SPoD’da Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

  • YUNUS KARA DENETİM KURULU ÜYESİ

    Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde, Ön Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nde tamamladı. 2014-2015 yıllarında Kaos GL Derneği’nde hem stajyer Sosyal Hizmet Uzmanı hem de gönüllü olarak birçok etkinlik ve projede yer aldı. 2015-2017 yıllarında özel eğitime gereksinimi olan hafif-orta-ağır zihinsel engelli, Down Sendromlu ve otizmli çocuk ve gençlerle çalıştı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Yüksek Lisans eğitimine halen devam etmekte olup Altınbaş Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Ayrımcılık, insan hakları, sosyal içerme, çatışma, çatışma yönetimi, müzakere ve arabuluculuk alanlarında eğitim veren Yunus Kara, LGBTİ’ler, sığınmacı, göçmen, mülteciler ve farklı dezavantajlı gruplarla sivil toplum düzeyinde çalışmalarını sürdürmektedir.