2015 LGBTİ Yürüyüşü
2015 LGBTİ Yürüyüşü

Ekip

 • EREN KARA eren.kara@HUKUK VE ADALETE ERİŞİM ALAN KOORDİNATÖRÜ

  Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı, Bahçeşehir Üniversitesi Gri (Gender Roles&Identities) Kulübü’nün eş başkanlığını yaptı. Üyesi olduğu öğrenci kulübü ile kampüste homofobi, transfobi karşıtı etkinlikler, feminist sempozyumlar, film gösterimleri düzenledi. Bireysel olarak, toplumsal cinsiyet ve hukuk ilişkisi üzerine okumalar yaptı. 2015 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamladı ve avukatlık ruhsatını aldı. Nisan 2017 itibariyle SPoD bünyesinde Hukuk ve Adalete Erişim Alan Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

 • EMİRHAN DENİZ ÇELEBİ emirhan@ PROJE KOORDİNATÖRÜ

  Lisans eğitimini İngilizce Öğretmeni olarak bitirdikten sonra iki yıl Ankara'da TED Koleji'nde İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı. Aralık 2014'te cinsiyetinin yasal olarak tanınması için mesleğinden istifa ettikten sonra Ocak 2015'te Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisana başladı ve trans erkekler üzerine odaklanan akademik çalışmalar yürütmeye başladı. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İletişim yüksek lisansına kayıt oldu. Kariyer hayatına sivil toplum alanında devam etmek isteyen Emirhan Deniz Çelebi, 2016 yılının Mart ayında SPoD'un yönetim kuruluna seçildi. Yönetim kurulunda bir sene görev yaptıktan sonra Nisan 2017'de İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin SEÇBİR ekibi ile SPoD'un ortak olarak yürüttüğü öğretmenlerin LGBTİ farkındalığına yönelik bir projede eğitim koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Kendisi SPoD'un danışma hattının koordinatörlüğünü de yürütmekte, cinsiyet geçiş sürecine yönelik danışmanlık vermekte ve SPoD'un çalışma gruplarından biri olan TranSPoD'da savunuculuk çalışmaları organize etmektedir.

 • YEŞİM SELÇUK yesim.selcuk@PSİKOSOSYAL DESTEK ALAN KOORDİNATÖRÜ

  İstanbul Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümü’nü ve Okan Üniversitesi’nde “Yetişkin Odaklı Klinik Psikoloji” Yüksek Lisans programını TÜBİTAK’tan karşılıksız burs alarak başarıyla tamamladı.
  Bağımlılık konusuna olan ilgisi sebebiyle Çapa Bağımlılık Tedavisi Eğitim Programını bitirdi. 2007-2013 arası okullarda bağımlılığa dair grup çalışmaları yürüttü; gençler ve ailelerine gönüllü danışmanlık hizmeti verdi. Yaklaşık bir yıl süreyle bir psikiyatri hastanesinin yatılı servisinin sorumlu psikoloğu olarak bireysel görüşmeler, aile grupları, stajyer eğitimleri, kurum içi ve kurum dışı eğitim faaliyetleri yürüttü. Yüksek lisans sonrası çeşitli kurumlarda psikoterapist, eğitimci ve süpervizör olarak görev aldı; okullar ve iş yerleri için eğitim çalışmaları tasarladı. Özellikle dezavantajlı bölgelerde sürdürülen projelere danışmanlık desteği verdi.
  Psikoterapide kişiye özgü, yaşamdan beslenen ve bütüncül yaklaşımı benimsemekte, ergen ve yetişkinlerle ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Bağımlılık Terapisi yöntemleriyle çalışmaktadır. Muayenehanedeki çalışmalarının yanı sıra SPoD'da Psikososyal Destek Alan Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

 • MÜGE AKBASAN muge@İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda yine aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Lise ve üniversite yıllarında gençlik kamplarında koçluk yaparak, birlikte çalışma ve iletişim alanlarında deneyim kazandı. Üniversiteden sonra çeşitli alternatif medya ajanslarında hak odaklı habercilik üzerine editörlük ve muhabirlik yaptı. Hala gönüllü olarak haber yapmaya devam etmektedir. Profesyonel olarak dijital bir reklam ajansında Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mart 2017’de SPoD’un Aktivizm Programı’na katılarak dernek ile birebir ilişkilenme yaşadı. Derneğin iletişim ayağını güçlendirmek adına atölye ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir. Haziran 2017’den bu yana İletişim Eş-Koordinatörlüğü ve Ekim ayından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.