2015 LGBTİ Yürüyüşü
2015 LGBTİ Yürüyüşü

Yönetim Kurulu

 • MELIKE ARZU ŞAKİROĞLU YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  1976 Erlangen doğumlu. İlk öğrenimi Almanya’da, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Şubat 2017'den bu yana SPoD içerisinde örgütlü olarak özelde trans hakları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında oluşturulan TranSPoD grubu ile, SPoD'un trans hakları alanında verdiği mücadeleyi daha da görünür kılmayı amaçlamaktadır ve kuruluşundan bu yana TranSPoD çalışma grubunun içerisinde yer almaktadır. Şu anda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

 • MÜGE AKBASAN muge@YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda yine aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Lise ve üniversite yıllarında gençlik kamplarında koçluk yaparak, birlikte çalışma ve iletişim alanlarında deneyim kazandı. Üniversiteden sonra çeşitli alternatif medya ajanslarında hak odaklı habercilik üzerine editörlük ve muhabirlik yaptı. Hala gönüllü olarak haber yapmaya devam etmektedir. Profesyonel olarak dijital bir reklam ajansında Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mart 2017’de SPoD’un Aktivizm Programı’na katılarak dernek ile birebir ilişkilenme yaşadı. Derneğin iletişim ayağını güçlendirmek adına atölye ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir. Haziran 2017’den bu yana İletişim Eş-Koordinatörlüğü ve Ekim ayından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

 • SERDAR OCAKSÖNMEZ serdar@YÖNETİM KURULU GENEL SEKRETERİ

  2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezun oldu. Üniversite 3. sınıfta Erasmus öğrenci değişimi programıyla 1 dönem Bükreş'te öğrenim gördü. Öğrenim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi Yüksek Lisans programında devam etmektedir. Üniversite son sınıfta tanıştığı Sivil Toplum alanıyla İstanbul'da çocuk ve gençlik çalışmaları kapsamında faaliyet gösteren örgütlerde gönüllü olarak atölye yürütücülüğü ve sosyal medya koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Sivil Toplum alanında gençlik, toplumsal cinsiyet, iletişim gibi konularda ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli eğitim ve proje katılımcısı ve düzenleyicisi oldu. İspanya'dan kabul edildiği AB projesinde 1 yıl boyunca çocuk ve gençlik çalışmalarında bulundu. Mart 2017 SPoD Aktivizm Programı’yla dernekteki çalışmalarına başladı ve Haziran ayından bu yana İletişim Eş-Koordinatörlüğü ve Ekim ayından bu yana Yönetim Kurulu Genel Sekreteri görevlerini sürdürmektedir.

 • CIHAN HÜROĞLU cihanhuroglu@YÖNETİM KURULU SAYMANI

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Lisans, Essex Üniversitesi İnsan Hakları Teori ve Pratiği Yüksek Lisans programlarından mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme bölümünde doktora eğitimini sürdürmektedir. 2001 yılından itibaren Lambdaistanbul LGBTT Derneği’nde çeşitli alanlarda gönüllü olarak çalıştı. 2007 yılından bu yana Friedrich-Ebert- Stiftung Derneği’nde Sendikal Çalışmalar ve Ekonomik ve Sosyal Politikalar alanında proje koordinatörü ve danışman olarak çalışmaktadır. SPoD’un kurucu üyelerindendir ve 2011-2016 yılları arasında yönetim kurulunda yer almıştır. Dernekte şu anda Sosyal ve Ekonomik Haklar Alan Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Saymanı olarak görev yapmaktadır.

 • EVRA ÇETIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans, İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans ve Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Doktora programlarından mezun oldu. Akademik çalışmalarına Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku kürsüsünde devam etmektedir. Farklı dönemlerde gönüllü olarak farklı sivil toplum örgütlerinde çalıştı. Şu anda SPoD Yönetim Kurulu üyesidir.