2015 LGBTİ Yürüyüşü
2015 LGBTİ Yürüyüşü

Yönetim Kurulu

 • MELIKE ARZU ŞAKİROĞLU YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  1976 Erlangen doğumlu. İlk öğrenimi Almanya’da, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamladı. Şubat 2017'den bu yana SPoD içerisinde örgütlü olarak özelde trans hakları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. 2017 yılında oluşturulan TranSPoD grubu ile, SPoD'un trans hakları alanında verdiği mücadeleyi daha da görünür kılmayı amaçlamaktadır ve kuruluşundan bu yana TranSPoD çalışma grubunun içerisinde yer almaktadır. Şu anda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

 • MÜGE AKBASAN muge@YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda yine aynı üniversitenin İnsan Hakları Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Lise ve üniversite yıllarında gençlik kamplarında koçluk yaparak, birlikte çalışma ve iletişim alanlarında deneyim kazandı. Üniversiteden sonra çeşitli alternatif medya ajanslarında hak odaklı habercilik üzerine editörlük ve muhabirlik yaptı. Hala gönüllü olarak haber yapmaya devam etmektedir. Profesyonel olarak dijital bir reklam ajansında Müşteri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Mart 2017’de SPoD’un Aktivizm Programı’na katılarak dernek ile birebir ilişkilenme yaşadı. Derneğin iletişim ayağını güçlendirmek adına atölye ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir. Haziran 2017’den bu yana İletişim Eş-Koordinatörlüğü ve Ekim ayından beri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

 • ASYA LEMAN SANITÜRK asyaleman@GENEL SEKRETER

 • MUSTAFA SARIYILMAZ YÖNETİM KURULU SAYMANI

  2012 Ankara Üniversitesi Sinoloji bölümünden mezun oldu. 2006 yılında tanıştığı gençlik çalışmaları profesyonel yaşantısının da temellerini oluşturmuş olup, uzun süre Gençlik Spor Bakanlığı’nda gönüllü ve profesyonel olarak çalıştı. Bu alandaki çalışmaları gençlerin bilgilenmesi ve yetkinleşmesi üzerine olup, halen gençlik alanında ulusal ve uluslararası işbirliklerini sürdürmektedir. Şu anda bir insani yardım derneğinde profesyonel hayatı devam etmektedir. 2009’dan itibaren, Anadolu’nun farklı yerlerinde çalışmalar yürütürken, bulunduğu yerlerdeki LGBTİ+ gençlerin bilinçlenmesine ve var olan dernekler ve yapılarla ilişkilenmeleri üzerine bireysel çalışmalar sürdürmüş ve farkındalık yaratmaya çalışmıştır. Uzun süredir mülteci alanındaki çalışmaların bir parçası olup, SPoD’la fiziki ilişkilenmesi Mart 2017’deki Aktivizm Programıyla oluşmuş olup, o tarihten itibaren gönüllü olarak birçok SPoD çalışmasında bulunmuştur.

 • EVRA ÇETIN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans, İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans ve Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Doktora programlarından mezun oldu. Akademik çalışmalarına Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel Kamu Hukuku kürsüsünde devam etmektedir. Farklı dönemlerde gönüllü olarak farklı sivil toplum örgütlerinde çalıştı. Şu anda SPoD Yönetim Kurulu üyesidir.