Skip to main content

10. Avukat Eğitimi Başvuruları Başladı!

By 4 Ekim 2021Ekim 21st, 2021Haberler

2012 yılından beri SPoD (Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği) Hukuk ve Adalete Erişim Alanı olarak düzenlediğimiz ‘‘LGBTİ+ Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat ve İçtihatlar’’ konulu 10. Avukat Eğitimini 28-29-30-31 Ekim 2021 tarihlerinde düzenleyeceğimizi büyük bir sevinçle duyurmak isteriz.

LGBTİ+ hak mücadelesi ile ilgilenen hukukçuların sayılarını ve kapasitelerini arttırmasını hedeflediğimiz eğitim programında ‘‘LGBTİ+ Temel Kavramlar’’, “AİHM İçtihatlarında Cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliğine Dayalı Ayrımcılık”, “Cinsiyet Uyum Süreci ve İnterseks Olma Hali”, “Seks İşçiliği Mevzuatı ve Uygulaması’’, ‘‘İstihdamda Ayrımcılık’’, ‘‘Sağlık Hakkına Erişim ve LGBTİ+’lar’’, ‘‘TCK m.216 Kapsamında LGBTİ+’lar ve İfade-Sorgu Süreçleri’’, ‘‘Türk Miras Hukuku Kurumlarının Queer Eleştirisi’’, ‘‘İfade Özgürlüğü Çatısında Yasaklar Süreci’’, ‘‘Uluslararası Koruma Hukuku Kapsamında LGBTİ+’lar’’ ve daha bir çok konu alanda yıllardır çalışan uzman hukukçu ve avukatlar tarafından ele alınacaktır.

Eğitim programı içerisindeki teorik bilgilerin, atölyeler ve örnek vaka çalışmaları ile uygulamaya geçirilmesi planlanmaktadır.

Önemle belirtmemiz gerekir ki eğitimimiz online bir platformda, 28 Ekim 19.00 – 21.00, 29,30,31 Ekim ise 10.00-18.00 saatleri arasında 1 yarım 3 tam toplam 3,5 gün sürecek şekilde gerçekleştirilecektir. Eğitimimizde 3,5 tam gün boyunca tüm başlıklara katılmayanlara sertifika verilemeyecektir. Eğitimimize hukuk fakültesini bitirmiş sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir. Program, kabul alan başvurucularla paylaşılacaktır. 

Eğitime katılmak isteyenlerin 10 Ekim 2021 saat 18.00’e kadar buradaki başvuru formunu tıklayarak doldurması gerekmektedir. Başvuruları olumlu sonuçlanan kişilerle en geç 20 Ekim 2021 tarihinde e-posta ve/veya telefon yoluyla iletişime geçilecektir. 

Her türlü soru ve bilgi için [email protected] e-mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru için tıklayın!

SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı

*Bu etkinlik Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.