Mesafesiz Sohbetler

2016’dan beri düzenli olarak sürdürdüğümüz Pazar Sohbetleri, COVID-19 pandemisinden beri aramızdaki fiziksel uzaklığı yakınlaştırmak niyetiyle Mesafesiz Sohbetler olarak çevrimiçi görüşme platformlarında devam ediyor. Ücretsiz olan ve randevu alınmasını gerektirmeyen bu toplantıları, dernekten kapsamlı eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleştiriyoruz.

Açılma, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, aile ile ilişkiler, romantik ilişkilerdeki zorluklar dahil LGBTİ+’ları etkileyen ve LGBTİ+’ların hayatından her parçaya dair açılma, kalp kırıkları, beklentilerimiz gibi gullümünden madiliğine her hafta farklı bir konuyu ele alıyoruz.

Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda, her hafta bir konu belirleyerek duyuruyor ve katılımcılarla birlikte her salı 20.00’da bu konu çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapıyoruz.

Mesafesiz Sohbetler, pandemi günleri arkamızda kalsa da hala nerede olursa olsun fark etmeksizin tüm dünyadaki LGBTİ+’larla iletişimde kalarak birbirimizden haberdar olmamızı ve bir arada kalabilmemizi amaçlamaktadır.

* Sohbetlerimizde 18 yaş sınırı vardır.

Sohbetlere nasıl katılırım?

Sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemiz üzerinden her hafta yaptığımız duyuruları takip ederek haftalık olarak güncellenen kayıt formunu doldurmanız ve sohbetten bir gün önce size gönderilen zoom bağlantısını sohbet gününde ve saatinde kullanmanız gerekmektedir. Güvenli alan sağlamanın birincil amaçlarımız arasında olması nedeniyle, katılımcıların söz konusu sohbetlere kamerası açık bir şekilde katılması gerekmektedir. Sohbetlere geç katılım kabul edilmediğinden zamanında katılmanızı tavsiye ederiz. Sorularınız, önerileriniz ve daha fazla bilgi için mesafesizsohb[email protected] e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.