LGBTİ+ Danışma Hattı

Bir akran destek sistemi olarak LGBTİ+ Danışma Hattı ile cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı soru ve sorunlar için doğru, güncel ve güvenilir bilgiyi aktarmak amacıyla 2017 yılından beri hizmet veriyoruz.

Kapsamlı eğitim ve düzenli süpervizyon alan gönüllü akran danışmanlar tarafından yürütülen LGBTİ+ Danışma Hattı ile LGBTİ+’lara cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim temelli ayrımcılık ve şiddet, cinsel sağlık ve cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar, cinsiyet uyum süreci ve askerlik muafiyet süreci gibi konularda danışmanlık veriyoruz. Bununla birlikte açılma süreci, akran zorbalığı, aile ilişkileri ve ilişki zorlukları gibi konularda duygusal destek sağlıyoruz.

LGBTİ+ Danışma Hattı’na başvuran danışanları, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hukuki danışmanlık, psikolojik destek ve sosyal hizmet konularında derneğin ilgili çalışma alanlarındaki uzmanlara yönlendiriyoruz.

LGBTİ+ Danışma Hattı’na nasıl ulaşabilirim?

Türkçe dilinde anonim hizmet veren LGBTİ+ Danışma Hattı, resmi tatiller hariç salıdan cumaya ve pazar günleri 12.00-18.00 saatleri arasında 0850 888 54 28 (0850 888 LGBT) numaralı telefondan sözlü, [email protected] e-posta adresinden yazılı olarak ücretsiz destek sunmaktadır.