Pazar Sohbetleri

2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan Pazar Sohbetleri, önceden belirlenen bir mekanda yüz yüze düzenleniyor. Ücretsiz olan ve randevu alınmasını gerektirmeyen bu toplantıları, dernekten kapsamlı eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri kolaylaştırıcılığında gerçekleştiriyoruz.

Açılma, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, aile ile ilişkiler, romantik ilişkilerdeki zorluklar dahil LGBTİ+’ları etkileyen ve LGBTİ+’ların hayatından her parçaya dair açılma, kalp kırıkları, beklentilerimiz gibi gullümünden madiliğine her hafta farklı bir konuyu ele alıyoruz.

Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda, her hafta bir konu belirleyerek duyuruyor ve katılımcılarla birlikte her pazar 14.30’da bu konu çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapıyoruz.

Pazar Sohbetleri, toplantılarında aktarılan deneyim / bilgi akışı ve grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamayı amaçlamaktadır.

* Sohbetlerimizde 18 yaş sınırı vardır.

Sohbetlere nasıl katılırım?

Sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemiz üzerinden her hafta yaptığımız duyuruları takip ederek kayıt olmalı ve sohbetten bir gün önce size gönderilen mekan bilgisi ile sohbet gününde ve saatinde mekanda olmanız gerekmektedir. Güvenli alan sağlamanın birincil amaçlarımız arasında olması nedeniyle, sohbet mekanı sohbetten bir gün önce mail olarak iletilmekte ve bu mailin kimseyle paylaşılmaması gerekmektedir. Sohbetlere geç katılım kabul edilmediğinden zamanında sohbet mekanında olmanızı tavsiye ederiz. Sorularınız, önerileriniz ve daha fazla bilgi için pazarsohbe[email protected] e-posta adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.