Skip to main content

11 Haziran Salı günü Mesafesiz Sohbetler’de buluşuyoruz!

By 5 Haziran 2024Duyurular
11 Haziran Salı günü Mesafesiz Sohbetler’de buluşuyoruz!

3 Temmuz 2016 tarihinden bu yana düzenlediğimiz Pazar Sohbetleri’ne Nisan 2020’de pandemi nedeniyle Zoom üzerinden devam etme kararı alarak Mesafesiz Sohbetler’i hayata geçirdik. Pandemiyi atlatmamızla birlikte artık her Salı günü 20.00-21.30 saatleri arasında, gönüllü moderatörlerimiz eşliğinde bu etkileşimli buluşmalar Zoom platformunda gerçekleşiyor.

Mesafesiz Sohbetler, LGBTİ+ bireylerin romantik ve kişilerarası ilişkilerinden aileleriyle yaşadıkları deneyimlere, korku ve fedakarlıklarından kendilerini kabul etme ve var olma mücadelelerine, dayanışma ve şiddet hikayelerinden mutlu ya da mutsuz sonlara kadar birbirinden çeşitli konuların konuşulduğu akran destekli grup buluşmalarından oluşuyor.

Güvenli alanın esas olduğu bu toplantılarda, her hafta bir konu belirleyerek sosyal medya hesaplarımızda ve internet sayfamızda duyuruyor ve katılımcılarla birlikte her Salı saat 20.00’da bu konu çevresinde duygu, deneyim ve düşünce aktarımı yapıyoruz. Mesafesiz Sohbetler, pandemi günleri geçmişte kalsa da nerede olursak olalım, tüm dünyadaki LGBTİ+’larla iletişimde kalarak birbirimizden haberdar olmamızı ve bir arada kalabilmemizi amaçlamaktadır.

Mesafesiz Sohbetler her salı saat 20.00’de başlayacak ve 1,5 saat sürecektir.

Bu hafta Mesafesiz Sohbetler’de “çokaşklılık” üzerine konuşuyoruz.

Uzun zamandır yazılıp çiziliyor, konuyla ilgili konuşuluyor. Bize de her gün soruyorlar; “bu mümkün mü, değil mi?”. “Mümkün” desek de inanmıyorlar, “var öyle bir şey” desek de inanmıyorlar. Demek ki hissediyorlar, belki de haklılar. Evet, doğru. Bu hafta Mesafesiz Sohbetler’de “çokaşklılık”  üzerine konuşuyoruz.

Mesafesiz Sohbetler hakkında detaylı bilgi ve katılım formu için buraya tıklayabilirsiniz. 

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir. Kayıt formunu doldurduktan sonra eğer cevap alamadıysanız spam/gereksiz klasörünüzü de kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Görsel: Rachel Droter