Skip to main content

17 Eylül Pazar günü Pazar Sohbetleri’nde buluşuyoruz!

By 13 Eylül 2023Mart 8th, 2024Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “ayrılıklar” üzerine konuşuyoruz. Sonbahar geldi çattı, eylülü yarıladık bile. Sonbahar için hep ayrılık mevsimi derler ya, öyle mi sahi? Ayrılık denince neler, kimler geliyor aklımıza; neler hissediyoruz? Belki hüzün, belki rahatlama, belki boşluk, belki de huzur.. Yeni bir başlangıç yapmak için bir şeylerden ayrılmak gerekmez mi bazen? Çıkılacak keyifli bir yolun tam önünde duruyorsa da hüzünlü müdür o ayrılık? Gel bu Pazar 14:30’da bunlar üzerine konuşalım, kafalarımız iyice karışsın.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: Women III (After Modigliani) – Efren Isaza