Skip to main content

17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi Ve Transfobi Karşıtı Gün’ü Kutluyoruz!

By 22 Mayıs 2020Haziran 8th, 2021Haberler

17 Mayıs 1990’da Dünya Sağlık Örgütü eşcinselliği ‘hastalıklar’ listesinden çıkardı. O günden beri 17 Mayıs tarihi dünya genelinde Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün olarak kutlanıyor.

SPoD olarak bu sene de 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün’ü yine “Tek bir gün bize yetmez!” diyerek bütün bir haftaya yayıyoruz ve bu anlamlı haftada bütün LGBTİ+ları, hak savunucularını ve LGBTİ+ dostu insanları ayrımcılığa, baskı ve şiddete karşı bir arada durmaya davet ediyoruz.

Hafta boyunca daha önceden olduğu gibi bir dizi etkinlik ile bir araya gelmek istesek de sağlığımızı gözeterek Koronavirüs Pandemisi kapsamında aldığımız önlemleri sürdürmeye devam ediyor ve online olarak birbirimiz ile buluşuyoruz! 17 Mayıs haftasındaki tüm etkinlikleri fazlasıyla değerli buluyor ve çalışmalarımızı takip eden herkese LGBTİ+ STÖ’ler ve inisiyatifler ile dayanışmaya çağırıyor aynı zamanda etkinlikleri de kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Kampanyamız boyunca “Sen neredeysen gökkuşağı orada!” diyerek herkesi sosyal medya aracılığıyla homofobi, bifobi ve transfobiye  karşı  #GökkuşağıBurada ve #IDAHOBIT20 etiketlerini kullanarak dayanışma göstermelerini bekliyoruz.

Aynı zamanda 18 Mayıs Pazartesi günü saat 15.30-17.00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz ve herkesin erişebilmesi için Youtube üzerinden canlı olarak yayınlayacağımız “SPoD’dan Homofobi, Bifobi, Transfobi Hikayeleri” ile de evlerinize konuk oluyoruz! Yayını Youtube hesabımız üzerinden takip edebilirsiniz!

Instagram üzerinden hazırladığımız efekt ile bulunduğunuz her yerde gökkuşağını görebilirsiniz!

Facebook üzerinden hazırladığımız çerçeveler ile de 17 Mayıs Haftasına dikkat çekebilirsiniz!

En başta yaşam hakkı olmak üzere sosyal, kültürel ve ekonomik haklarının kullanılmasına izin verilmeyen, ayrımcılığa, nefret suçlarına ve şiddete maruz kalan LGBTİ+ların tüm hakları ile varoluşlarının tanındığı, eşit yurttaş olarak özgürce yaşadıkları bir ülke umuduyla 17 Mayıs Kutlu Olsun!

NEFRETE İNAT YAŞASIN HAYAT!

Gökkuşağının Altında Adil, Eşit, Özgür Bir Dünya…

SPoD Ekibi