Skip to main content

22 Ocak Pazar Günü Pazar Sohbetleri’nde Buluşuyoruz!

By 17 Ocak 2023Mayıs 22nd, 2023Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılacak olup pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikerimiz farklı lokasyonlarda gerçekleşecektir.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “hayal kırıklığıyla yaşamak” üzerine konuşuyoruz. Kendimiz için, iyi düzenlenmiş bir ev gibi ayarladığımız inançlar ve planlar altüst olduğunda hissettiğimizdir hayal kırıklığı, korkunç bir düşüş… Hayal kırıklığının yakıcı acısını hissettiğimizde nasıl tepki veriyoruz? Bu hisle başedebiliyor muyuz, yola nasıl devam ediyoruz? 22 Ocak Pazar günü konuşalım.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten bir gün önce (21.01.2023 / 20.00’da) paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel Betimleme:
Arka planda yeşil gökyüzü ve beyaz bulutlar bulunuyor. Sağ üstte Pazar Sohbetleri logosu yer alıyor. Logonun altında “hayal kırıklığıyla yaşamak” yazıyor. Onun da altında “22 ocak pazar 14.30” yazıyor. Solda bir görsel yer alıyor. Görselde üzerinde çiçek desenleri olan gerçek şekliyle üç boyutlu bir kalp bulunuyor. Sağ en altta SPoD logosu yer alıyor.