Skip to main content

30 Ocak Pazar Günü Pazar Sohbetleri’nde Buluşuyoruz!

By 26 Ocak 2022Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılacak olup pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikerimiz farklı lokasyonlarda gerçekleşecektir.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “utanç” üzerine konuşuyoruz. Utanç duygusunu ne zaman, nasıl deneyimliyoruz? Hangi davranışlarımızın ardında utanç var? Utanç duygusuyla kendi içimizde nasıl başa çıkıyoruz? Gelin 30 Ocak Pazar günü saat 14.30’da utanç üzerine konuşalım.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz! Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Pandemi nedeniyle sohbete katılmak için HES kodu uygulaması yapılacaktır.  En az iki doz aşı olmuş katılımcılar katılabilir. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: @nonoskamakeup