Skip to main content

30 Temmuz Pazar günü Pazar Sohbetleri’nde buluşuyoruz!

By 26 Temmuz 2023Mart 8th, 2024Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “çizgi filmler/ animasyonlar” üzerine konuşuyoruz. Çocukluğumuzdan beri izlerken hoşumuza giden, bilincimizi oluşturan, yüzümüzde tebessüm olmasını sağlayan sahneler, yaşadığımız serüvenler, kendimizi keşfedişimiz, farkındalıklarımız vs. işte bunları içinde barındıran animasyonları ve çizgi filmleri hadi gel konuşalım lubunya… Seni bu pazar 14.30’da birlikte bizce hem hoş hem de eğlenceli olan bu konuyu konuşmaya ve birbirimizi dinlemeye davet ediyoruz.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: Feyza Ergenekon