Skip to main content

5 Haziran Pazar Günü Pazar Sohbetleri’nde Buluşuyoruz!

By 31 Mayıs 2022Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılacak olup pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikerimiz farklı lokasyonlarda gerçekleşecektir.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta ‘rıza’ üzerine konuşuyoruz. Bunu gerçekten yapmak istiyor muyuz yoksa istemiyor muyuz. İlişkilerimizde Rıza’nın yeri ve önemi nerede. Yaşadığımız, yaşamadığımız ama çeşitli duygular barındırdığımız, üzerine çoğunlukla düşündüğümüz ve kimi zaman kaybolduğumuz Rıza ve dahası.. Peki Rıza kavramı sizler için ne ifade ediyor? 5 Haziran Pazar Günü saaat 14.30’da Rıza üzerine konuşalım, paylaşalım, dökelim, zırıldayalım!

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten bir gün önce (04.06.2022 / 20.00’da) paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: Andrea D’Aquino