Skip to main content

5. ve 6. Sosyal Hizmet Uzmanları Eğitimi Başvuruları Açıldı!

By 25 Ağustos 2021Mayıs 22nd, 2023Duyurular

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) olarak, ilkini Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER) ortaklığı ile 2017 yılında düzenlemiş olduğumuz, LGBTİ+ Temel Kavramlar ve Müdahale Yöntemleri başlıklı 5. ve 6. Sosyal Hizmet Uzmanları Eğitimi’ni çevrimiçi olarak 11-12 Eylül ve 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde düzenleyeceğimizi sevinçle duyurmak isteriz.

LGBTİ+ alanına dair sosyal hizmet uzmanlarının bilgi, beceri ve değer kazanımlarına katkı sağlayacağına inandığımız eğitimimizde, “LGBTİ+ Temel Kavramlar, Sıkça Sorulan Sorular, Mitler ve Gerçekler”, “Cinsiyet Uyum Süreci”, “Açılma Süreçleri”, “Cinsellik Hakkında Konuşmak” ve “Cinsel Sağlık (CYAE, HIV/AIDS)”, “LGBTİ+ Kapsayıcı ve Olumlayıcı Vaka Yönetimi”, “Vaka Analizleri” gibi başlıklar, ilgili alanlarda çalışan sosyal hizmet uzmanları ve aktivistler tarafından anlatılacaktır. Ayrıntılı eğitim programına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitimimiz çevrimiçi bir platformda, 11-12 Eylül ve 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında 2 gün sürecek şekilde gerçekleştirilecektir. İki eğitim tarihinde de eğitim içeriği aynı olacaktır. Her bir grup için 25, toplamda 50 kişinin eğitime katılması öngörülmektedir. İki tam gün boyunca, eğitimlerimizdeki tüm başlıklara katılım göstermeyenlere katılım belgesi verilemeyecektir.

Eğitime katılmak isteyenlerin 31 Ağustos 2021 saat 23.59’e kadar başvuru formunu tıklayarak doldurması gerekmektedir. Başvuru sonuçları en geç 5 Eylül 2021 tarihinde e-posta yoluyla iletilecektir. Sadece olumlu sonuçlanan başvurulara e-posta ile dönüş sağlanacaktır.

Her türlü soru ve bilgi için [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.