Skip to main content

7 Ağustos Pazar Günü Pazar Sohbetleri’nde Buluşuyoruz!

By 3 Ağustos 2022Mayıs 22nd, 2023Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılacak olup pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikerimiz farklı lokasyonlarda gerçekleşecektir.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta ”yaşam koşullarımız” üzerine konuşuyoruz. Her geçen gün değişen şartlara nasıl uyum sağlıyoruz? Gelecek kaygımızla nasıl baş ediyoruz? Olmak istediğimiz yerde miyiz yoksa gitmek istediğimiz yere varma çabasında mı? Bu değişen şartların yolumuzdaki etkisi nasıl? Gelin 7 Ağustos Pazar günü 14.30’da Pazar Sohbetleri’nde yaşam koşullarımızı ve bu koşulların bizi nasıl etkilediğini konuşalım.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten bir gün önce (06.08.2022 / 20.00’da) paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: The Guardian News