Skip to main content

9 Haziran Pazar günü Pazar Sohbetleri’nde buluşuyoruz!

By 3 Haziran 2024Duyurular
9 Haziran Pazar günü Pazar Sohbetleri’nde buluşuyoruz!

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

8 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz, her hafta farklı bir konu üzerine duygu, düşünce ve deneyimlerimizi aktardığımız Pazar Sohbetleri yeniden Ankara’da!

17 Mayıs Derneği ile birlikte düzenlediğimiz bu sohbette “Ankara’da lubunya olmak” üzerine konuşuyoruz.

Ankara’nın güvenli alanları, bize iyi hissettiren mekanları, parkları bahçeleri, özgürce dolaşabildiğimiz yerleri nereler? Hangi alanlarda daha iyi ve güvende hissediyoruz? Ankara’da neler yaşıyoruz? Kimlerin yanında mutlu, kimlerleyken daha temkinliyiz? Gel iki gözüm, Ankara’da lubunya olmak zor mu, onu konuşalım!

9 Haziran Pazar günü 14.30’da görüşmek üzere!

*Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır.
*Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Yüz yüze yapılacak sohbet için adres bilgisi yine mail ile sohbetten önce paylaşılacaktır.

Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır. Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir. Mail attıktan sonra eğer cevap alamadıysanız spam/gereksiz klasörünüzü de kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Görsel: Sara Hagale