Skip to main content

Çok Özledik: Yeniden Yüz Yüze Pazar Sohbetleri’nde Buluşuyoruz!

By 12 Ocak 2022Duyurular

3 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetine “Açılma Sohbetleri” olarak başlayan “Pazar Sohbetleri, pazar günleri saat 14.30’da gerçekleşmektedir. Ücretsiz olan bu toplantılar, LGBTİ+ konularında SPoD Psikososyal Destek ve Ruh Sağlığı biriminden eğitim almış ve düzenli süpervizyon almakta olan akran moderatörleri ile birlikte gerçekleşmektedir. Güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda haftalık bir konu seçilerek SPoD’un sosyal medya hesaplarında duyurulmakta ve katılımcılar tarafından bunun çevresinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapılmaktadır.

Pazar Sohbetleri toplantılarında aktarılan deneyim/bilgi akışı ve grup içi grup içi destek ile LGBTİ+’ların kendi cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini saklamadan güvenli bir ortamda bir arada olmalarına imkan sağlamaktadır.

Pandemi tedbirleri sebebiyle online olarak Mesafesiz Sohbetler şeklinde yürütülen Pazar Sohbetleri, artık bir araya gelmeyi özleyenler için zaman zaman yüz yüze olarak da yapılacaktır. Pandemi başladığından beridir ilk yüz yüze etkinliğimizi büyük bir heyecanla duyuruyoruz. Pandemi öncesi SPoD Ofis’te bir araya geliyorken yeni etkinlikerimiz farklı lokasyonlarda gerçekleşecektir.

Pazar Sohbetleri’nde bu hafta “gidenler” üzerine konuşuyoruz. Gidenler diye bir kavram girdi dilimize. Gidiyor birileri, gitmek zorunda kalıyor belki de ama pek çok soru var kalanların aklında. Facebook’un daha yeni popüler olduğu dönemden bir sözle soralım sorularımızı; Giden gitmiş midir? Gittiği gün bitmiş midir? Giden mi kaybetmiştir kalan mı?

Nereye gidiyor gidenler bilmiyoruz ama kalanlar bu hafta Pazar Sohbetleri’nde buluşuyor. Yılın yüz yüze ilk pazar sohbetinde bu hafta “Gidenleri” konuşuyoruz. Kim, nereye, ne zaman, neden, nasıl gitmek istiyor gelin konuşalım, dertleşelim.

Hepsi için tüm LGBTİ+’ları 16 Ocak 2022 Pazar günü saat 14.30’da bekliyoruz. (Adres bilgisi mail ile paylaşılacaktır) Katılmak için [email protected] adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz!

* Pandemi nedeniyle sohbete katılmak için HES kodu uygulaması yapılacaktır.  En az iki doz aşı olmuş katılımcılar katılabilir.
** Sohbetimizde 18 yaş sınırı vardır.
*** Sohbet Türkçe gerçekleştirilecektir ve tam zamanında başlayacaktır. Sohbetin akışının korunması için geç katılım kabul edilemeyecektir.

Görsel: Ethel Spowers