Skip to main content

Homofobi, Bifobi Ve Transfobiye Karşı #Biriz!

By 22 Mayıs 2020Haziran 8th, 2021Haberler

17 Mayıs 1990’da Dünya Sağlık Örgütü eşcinselliği ‘hastalıklar’ listesinden çıkardı. O günden beri 17 Mayıs tarihi dünya genelinde Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün olarak kutlanıyor.

SPoD olarak bu sene de 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün’ü “Tek bir gün bize yetmez!” diyerek bütün bir haftaya yayıyoruz ve bu anlamlı haftada bütün LGBTİ+ları, hak savunucularını ve LGBTİ+ dostu insanları ayrımcılığa, baskı ve şiddete karşı bir arada durmaya davet ediyoruz.

Hafta boyunca panel, piknik, parti gibi birçok etkinlik düzenlediğimiz bu seneki kampanyamızın teması Homofobi, Bifobi ve Transfobiye Karşı #Biriz! 19 Mayıs Pazar günü 14:30’da SPoD ofiste Pazar Sohbetleri için bir araya geliyoruz. Havaların iyice ısındığı bu günlerde #FobiniUçur pikniği ile hep beraber uçurtmalarımızı uçurup fobilerimizden kurtuluyoruz. Haftayı 25 Mayıs Cumartesi gecesi Anahit Sahne’de “Geceye #Birİz Bırak!” partisiyle, eğlenerek kapatıyoruz.

Kampanya boyunca herkesi sosyal medya aracılığyla homofobi, bifobi ve transfobiye karşı bir olmayı #Biriz ve #IDAHOBIT19 etiketlerini kullanarak dayanışma göstermelerini bekliyoruz.

En başta yaşam hakkı olmak üzere sosyal, kültürel ve ekonomik haklarının kullanılmasına izin verilmeyen, ayrımcılığa, nefret suçlarına ve şiddete maruz kalan LGBTİ+ların tüm hakları ile varoluşlarının tanındığı, eşit yurttaş olarak özgürce yaşadıkları bir ülke umuduyla 17 Mayıs Kutlu Olsun!

NEFRETE İNAT YAŞASIN HAYAT!

Gökkuşağının Altında Adil, Eşit, Özgür Bir Dünya…

SPoD Ekibi