Skip to main content

Onur Ayımızı İki Etkinlikle Uğurluyoruz

By 25 Haziran 2021Temmuz 16th, 2021Duyurular

Derneğimizin Akademik Çalışmalar ve Sosyal Hizmet Birimleri tarafından 30 Haziran 2021 tarihinde Zoom platformu aracılığıyla yapılacak olan etkinliklerimiz ile Onur Ayımızı uğurluyoruz!

30 Haziran 2021, 16.00 Normativiteye Karşı Bir Başınadan Bir Aradalığa

Akademisyen Beyza Ünal’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, sağlamlığın norm olarak görüldüğü bir düzende Ünal’ın yaşadıklarından, bunun kendisini nasıl etkilediğinden ve sonrasında diğer sakat kişilerle yolunun kesişmeye başladığında kendisine ve topluma dair değişen algısından bahsedeceğiz.

Etkinliğin moderatörlüğünü Akademik Çalışmalar Birim Sorumlumuz Sevcan Tiftik yürütecek. Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.

30 Haziran 2021, 20.00  “Yeni” Olmayan Bir Düzlem: Cinsel Yönelimi ve Cinsiyet Kimliğini Çocuklar Bağlamında Ele Almak

Sosyal Hizmet Uzmanı Burcu Yamaner’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte; ruh sağlığı meslek elemanlarının, çocukların cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği/ifadesi hakkındaki düşüncelerini, tutumlarını ve varsayımlarını konuşacağız. LGBTİ+ çocukların maruz bırakıldığı baskı, ayrımcılık ve damgalamadan bahsedecek ve özellikle sosyal hizmet uzmanlarının LGBTİ+ çocuklar için güvenli alan yaratmadaki rollerini tartışacağız.

Etkinliğin moderatörlüğünü Sosyal Hizmet Birim Sorumlumuz Yunus Kara yürütecek. Etkinliğe kayıt olmak için tıklayın.