LGBTİ+ Danışma Hattı

SPoD’un psikososyal destek alanı araştırmalarından biri olan LGBTİ+ Danışma Hattı, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim odaklı soru ve sorunlar için doğru, güncel ve güvenilir bilgiyi aktarmak amacıyla 24 Nisan 2017 tarihinde beri hizmet veriyor.

SPoD’dan kapsamlı eğitim almış bir gönüllü ekibi tarafından yürütülen Danışma Hattı, LGBTİ+ danışanlara cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim temelli ayrımcılık ve şiddet, cinsel sağlık ve cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar, uyum, askerliğe elverişli değildir raporu alma süreci ve sosyal hizmet kurumları gibi konularda danışmanlık veriyor; açılma süreci, akran zorbalığı ve ilişki zorlukları gibi konularda duygusal destek sağlıyor.

Danışma Hattı’na başvuran danışanlar ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hukuki danışmanlık ve psikolojik destek konularında SPoD’un ilgili çalışma alanlarındaki uzmanlara yönlendiriliyor.

Standart sabit hat ücretlendirmesi uygulanan anonim Danışma Hattı’na resmi tatiller hariç hafta içi her gün 12.00-18.00 saatleri arasında 0850 888 LGBT (0850 888 5428) numaralı telefondan ulaşabileceğiniz gibi danisma@spod.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Danışma Hattı, şimdilik sadece Türkçe hizmet vermektedir.

Çalışma programımızdaki değişiklikleri resmi Twitter ve Instagram  hesaplarımızdaki duyurulardan takip edebilirsiniz.