Mesafesiz Sohbetler

SPoD’un 2016’dan beri düzenli olarak sürdürdüğü Pazar Sohbetleri, COVID-19 pandemisiyle birlikte aramızdaki fiziksel uzaklığı yakınlaştırmak niyetiyle Mesafesiz Sohbetler olarak her pazar saat 14.30’da  çevrimiçi görüşme platformlarında devam ediyor

Açılma, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, aile ile ilişkiler, romantik ilişkilerdeki zorluklar dahil LGBTİ+ camiasını etkileyen ve insana dair her konuyu ele aldığımız sohbetlerin kolaylaştırıcılığını SPoD’dan eğitim ve süpervizyon alan akran moderatörleri gerçekleştiriyor.

LGBTİ+’lar için güvenli alanların oluşturulmasının esas olduğu bu toplantılarda her hafta bir konu belirleyerek sosyal medya hesaplarımızda duyuruyor katılımcılarla birlikte bu konu çerçevesinde deneyim, duygu ve düşünce aktarımı yapıyoruz.

Mesafesiz Sohbetler, pandemi günlerinde iletişimde kalarak birbirimizden haberdar olmamızı ve bir arada kalabilmemizi amaçlıyor ve dünyanın her yerinden LGBTİ+’ları bir araya getiriyor.

Sohbete katılmak için haftalık olarak güncellenen kayıt formunu doldurabilir, daha fazla bilgi için Danışma Hattımızı arayabilir veya mesafesizsohbetler@spod.org.tr bize bize ulaşın.