Skip to main content

Ruh Sağlığı Çalıştayı Için Başvurular Açıldı!

By 16 Kasım 2020Haziran 8th, 2021Haberler

Sosyal Politika Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Çalışmaları Derneği (SPoD), Amerikan Konsolosluğu işbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlara ve öğrencilere yönelik “Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ile İlgili Başvuruların Ele Alınması” başlıklı ruh sağlığı çalıştayını bu sene beşinci defa düzenlenmektedir.

Altı bölümden oluşacak ve 14-21-28-29 Kasım ve 5-6 Aralık’ta Zoom üzerinden gerçekleştirilecek çalışmaya 20-25 kişi arasında katılımcı alınacaktır. Katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecektir. Katılım Belgesi için tüm oturumlara katılım şarttır.

Çalıştay programımızın içeriği konuşmacılarımızdan Uzm. Dr. Seven Kaptan ve SPoD LGBTİ+ psikolog ağı gönüllüsü Uzm. Psk. Hülya Filipov tarafından hazırlanmıştır.

Konuşmacılar

Uzm. Dr. Seven Kaptan,

Doç. Dr. Koray Başar,

Klinik Psk. Nergiz Özdemir Eke,

Psikoterapist Necib Varan 

Uzm. Dr. Banu Aslantaş Ertekin,

Psk. Dr. Zeynep Tüzün,

Uzm. Dr. Zerrin Oğlağu,

Uzm. Dr. Ender Cesur,

Uzm. Psk. Görkem Aypar,

Uzm. Psk. Hülya Filipov,

Av. Hatice Demir,

Av. Kardelen Yılmaz,

GALADER,

Melih Ateş

Çalıştaylara kimler katılabilecek mi? 

Psikiyatri uzmanları, psikiyatri asistanları, psikiyatri asistanları, psikoloji bilimi, çocuk psikiyatristleri, pedagoglar, katılım için başvurabilirler. 

Katılım Şartları

CV ve kısa bir niyet mektubu göndermeniz gerekmektedir.

SPoD Ruh Sağlığı Uzman Ağıları

Dilerlerse SPoD Danışmanlık Ağı’na katılım için çalıştay sonunda başvuruda bulunabilirler. Ağa katılması uygun uzmanlar SPoD’un yönlendirileceği LGBTİ + ‘lara danışmanlık yine SPoD’un düzenleyeceği süpervizyon çalışmalarına katılabilirler.

 

Başvuru için: CV ve kısa bir niyet mektubu yeterlidir.  

Son başvuru tarihi  12 Kasım Perşembe günü 12: 00’dır.  Ziyaretçi listesi 13 Kasım’da açıklanacaktır. 

Başvuru ve sorularınız için Sosyal Politikalar Cinsiyet Bulucu ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’ne  info@spod.org.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı program ekte bulabilirsiniz.