Skip to main content

“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” Artık Sesli Kitap!

By 22 Nisan 2022Duyurular

2021 yılında yayınladığımız “Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri”, SPoD LGBTİ+ Danışma Hattı gönüllerimiz tarafından LGBTİ+ Danışma Hattı’nın 5. yılı kapsamında sesli kitap olarak yayımlandı. Başta görme engelli/kör LGBTİ+’lar olmak üzere yayının erişilebilirliğini arttırmak, size bizi, yani Deniz’i, bir adım daha yakından tanıtmayı umuyoruz.

Bu yayının ortaya çıkmasını sağlayan, anonimlik nedeniyle isimlerini tek tek anamadığımız LGBTİ+ Danışma Hattı ekibine, geride bıraktığımız beş yıl içinde LGBTİ+ Danışma Hattı’ndan yolu geçmiş gönüllülere, hayatlarının bir döneminde akran desteği sağlayan tüm LGBTİ+’lara ve bu hizmetleri başlatan ve sürdüren tüm LGBTİ+ örgütlerine teşekkürlerimizi sunarız.

“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınına yazılı olarak ulaşmak için tıklayın.

LGBTİ+ Danışma Hattı’nın 5. yaşı kutlu olsun! İlk günkü heves ve heyecanımızla nice yıllarımız olsun…

Spotify üzerinden dinlemek için tıklayın.
Apple Podcasts üzerinden dinlemek için tıklayın.
Anchor üzerinden dinlemek için tıkalyın.

bölüm açıklamaları

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 1
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Künye’, ‘Kapak’, ‘Arka Kapak’ ve ‘İçindekiler’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 2
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Bir akran destek sistemi olarak LGBTİ+ Danışma Hattı’ ve ‘Başlangıç: Lambdaistanbul’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 3
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Kuruluş: SPoD’ ve ‘Seninle varım lubunya, yeter ki sesini duyayım’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 4
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Heybemdekiler: Danışma Hattı’ndan Yaşam Hattı’na’ ve ‘İyi ki onlardan değilsin’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 5
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Mücadelenin Deniz hali’, ‘Destek olayım derken…’ ve ‘Mücadelemiz sadece şekil değiştirir’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 6
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Ben, Deniz ve biz’, ‘Bir adım daha yakın’ ve ‘Benim de anlatacaklarım var’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 7
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Dayanışma güçlendirir’, ‘Çalışkan arılar gibi’ ve ‘İzdüşümler’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 8
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Benim küçük devrimim’, ‘Kendi bilgimizi üretmek’, ‘Deniz olmayı ben seçtim’ ve ‘‘Dayanışma’ hattı’ bölümleri Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 9
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Tünelin ucundaki kulak: SPoD LGBTİ+ Danışma Hattı Denizlerinden bir etik dinleme heterofonisi’ bölümü Deniz tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri – Ayrım 10
“Alo, Ben Deniz: LGBTİ+ Danışma Hattı Deneyimleri” yayınının ‘Dipnotlar, Kısaltmalar ve Yabancı Sözcükler’ bölümü Deniz tarafından seslendirilmiştir.