Skip to main content

“Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu” Sesli Kitap Olarak Yayında!

By 31 Mart 2022Haberler

2021 yılında yayınladığımız ‘Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzu’, SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı gönüllerimiz tarafından 31 Mart Uluslararası Trans Görünürlük Günü kapsamında sesli kitap olarak yayınlandı. Başta görme engelli/kör translar olmak üzere Kılavuzun erişilebilirliğini arttırmak, cinsiyet uyum sürecine başlayan/başlamayı düşünen translara ulaşabilmek ve cinsiyet uyum sürecinin hukuki boyutuna yönelik sorulara cevap olmaya devam etmesini umuyoruz.

Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzu’na yazılı olarak ulaşmak için tıklayın.

31 Mart Uluslararası Trans Görünürlük Günümüz kutlu olsun!

Spotify üzerinden dinlemek için tıklayın.
Apple Podcasts üzerinden dinlemek için tıklayın.
Anchor üzerinden dinlemek için tıkalyın.

Spotify bölüm açıklamaları

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 1
Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzunun ‘Giriş’, ‘Künye’, ‘Arka Kapak’ ve ‘İçindekiler’ bölümleri Umut Rojda Yıldırım tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 2
‘Cinsiyet Uyum Süreci Nedir?’, ‘Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzu Neden ve Kimler İçin Hazırlandı’, ve ‘Teşekkürler’ bölümleri Derya Kır tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 3
Cinsiyet uyum sürecinin hukuki boyutu ve ameliyat izni davasına dair 1 ve 7 arası sorular Fatoş Gürbostan tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 4
Kimlikteki cinsiyet hanesinin değiştirilmesi davasının süreçlerine dair 8 ve 15 arası soruları Çağla Şahin tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 5
İsim değişikliği, memuriyet sırasında uyum süreci ve diploma değişikliği ve çeşitli konulara dair 16 ve 24 arası sorular Özge Nur Kara tarafından seslendirilmiştir.

Bölüm Adı: Cinsiyet Uyum Sürecinin Hukuki Boyutu – SSS Kılavuzu : Ayrım 6
Kılavuzun son kısmı olarak ‘Bu Yayında Neden Bazı Soruların Cevapları Yok’ ve ‘Danışmanlık Veren Derneklerin Listesi’ bölümleri Derya Kır tarafından seslendirilmiştir.